• Tesla se snaží zatraktivnit svou nabídku plně elektrických vozidel
  • Inovativní systém tepelného čerpadla společnosti Tesla využívá „super kolektor“ a „osmiventil“
  • Netradiční myšlení společnosti Tesla významně ovlivnilo odvětví elektromobilů.

Efektivnější výroba tepla

Společnost Tesla vynaložila obrovské úsilí, aby její nabídka plně elektrických vozidel byla co nejatraktivnější. To je patrné z videí společnosti, která poskytují ucelený pohled na některé z jejích nejpozoruhodnějších postupů a technologií, jako je například tepelné čerpadlo Modelu Y.

Působivý je zejména systém tepelného čerpadla, jehož inovativní konstrukce spočívá v použití „super rozvaděč“ a „osmiválec“ (ano, je to vtipné, ale je to tak). To umožnilo společnosti Tesla poskytnout spolehlivé a efektivní řešení vytápění, což zvyšuje dojezd elektromobilů Tesla v zimě. Neotřelé myšlení společnosti Tesla bezpochyby významně ovlivnilo odvětví elektromobilů a nějaký druh tepelného čerpadala postupně začínají nabízet i další výrobci elektromobilů. Oproti nim má ale Tesla zcela vlastní řešení nezávislé na dodavatelích, takže lze očekávat, že ho bude také ještě postupně vylepšovat.

VIATesla
Předchozí článekGIGABYTE překonává světový rekord DDR5: na základní desce Z790 AORUS TACHYON bylo dosaženo rychlosti 11,1 Gb/s!
Další článekHybridní hodinky Garmin Vivomove Trend lákají na ukrytý displej a pětidenní výdrž