• Nintendo se připravuje na uvedení nové generace konzole Switch
  • Výroba současného Switche byla zvýšena, aby se uvolnilo místo pro nový systém
  • Nintendo možná chystá pro své fanoušky sváteční překvapení.

Konečně Switch s 4K displejem?

Switch brzy oslaví sedm let, ale Nintendo zvýšilo výrobu hardwaru pro Switch jako možnou výslužku pro tuto platformu, protože se blíží next-gen. Switch je po sedmi letech prodeje stále silný a Nintendo plánuje udržet dynamiku zrychlením výroby hardwaru.

Platforma Switch společnosti Nintendo je neuvěřitelně lukrativní. Prodalo se více než 114 milionů kusů a během prázdnin 2022 již pravděpodobně překonal dodávky PlayStation 4 a Game Boy. Nintendo dosud vydělalo 62,26 miliardy dolarů na prodeji hardwaru, softwaru a předplatného pro Switch a některé z nejprodávanějších her společnosti byly právě na Switchi.

S takovými čísly není překvapením, že Nintendo bude chtít udržet vysoké prodeje Switche co nejdéle. Jak dlouho se však Nintendo dokáže na této vlně svézt?

Objevily se totiž zprávy o stagnaci prodejů Switche. Celkové prodeje a zisky Nintenda jsou stále vyšší než před pandemií a dodávky Switche klesly mírně pod úroveň před pandemií. Společnost Nintendo dodala v 1. a 2. čtvrtletí celkem 6,68 milionu konzolí Switch, což je o dost méně než loňských 8,25 milionu, ale jen mírně méně než 6,93 milionu prodaných kusů během fiskálního roku 2020, který se shodoval s nástupem výluk COVID-19. Společnost Nintendo na pokles dodávek reagovala snížením cílové hodnoty prodeje konzole Switch na 19 milionů kusů pro tento fiskální rok.


Těžko říci, jak dobře si Switch vedl, než se dozvíme čísla za prázdninové 3. čtvrtletí, a ta budou uvedena ve zprávě o výsledcích společnosti Nintendo příští měsíc. Pokud Nintendo splní svůj cíl v prodejích, Switch se do konce března 2023 prodá 126,65 milionu kusů. Stane se tak druhým nejprodávanějším systémem Nintenda všech dob, na druhém místě za DS s mohutnými 154 miliony dodaných kusů.

Dle zdrojů agentury Bloomberg, Nintendo zvyšuje výrobu Switchů. Domnívají se, že Nintendo připravuje fůzi systémů pro jakési závěrečné vyřazení platformy. Připomeňme, že Nintendo pravděpodobně připravuje vylepšený model Switche, který využívá nově modernizované procesory Tegra od společnosti Nvidia.

Nvidia DLSS to zvládne

Očekává se, že nový modernizovaný Switch bude využívat nový SoC čipset Orin společnosti Nvidia s architekturou Ampere. Switch nové generace bude díky technologii DLSS od Nvidie schopen hrát ve 4K rozlišení – což podporuje i fakt, že model Switch OLED je dodáván se speciální dokovací stanicí, která je schopna vyvést obraz a výkon ve 4K 60 fps. Současný procesor Tegra X1 ve Switchi však takového herního výkonu schopen není.

Již v roce 2021 se společnosti Nvidia podařilo zprovoznit DLSS na procesorech založených na architektuře ARM. Jedná se o stejný typ procesorů, které jsou použity v konzoli Nintendo Switch.

Objevily se také zprávy, že Nintendo plánovalo pro Switch v polovině cyklu vlastní refresh ve stylu PS4 Pro, o čemž mohl svědčit vylepšený dok OLED, ale tento systém byl zřejmě zrušen ve prospěch modelu nové generace.

Zrychlení dodávek by také mohlo znamenat důvěru společnosti Nintendo v mezigenerační strategii mezi současnou generací rodiny Switch a novým chystaným Super Switchem (nebo Switch 4K?i). Zpětná kompatibilita je nejdůležitější vlastností každého systému nové generace, a PlayStation 5 a v mnohem větší míře Xbox řady X/S vykazují skvělou zpětnou kompatibilitu. Totéž musí platit i pro nový modernizovaný Switch, pokud nechce Nintendo zbytečně přijít o miliony hráčů.

VIABloomberg
Předchozí článekUmělá inteligence se podvodem dostává na vysokou školu: Jak studenti využívají ChatGPT k psaní esejí
Další článekGIGABYTE překonává světový rekord DDR5: na základní desce Z790 AORUS TACHYON bylo dosaženo rychlosti 11,1 Gb/s!